מהו שיווק דיגיטלי? דרכים נפוצות לשיווק באינטרנט

המונח שיווק דיגיטלי מתייחס לכלל המאמצים השיווקיים שאנו עושים באינטרנט – בניית אתר, קידום ופרסום ברשתות החברתיות, תוכן ומערכות דיוור שפועלות דרך המייל, קידום אתרים אורגני והשפעה על מנועי החיפוש השונים.

שיווק משמעותו יצירת קשר עם הקהל שלכם בזמן הנכון ובמקום הנכון. אם לוקחים בחשבון את השינויים בהרגלי הצריכה והעובדה שאנשים מבלים זמן כפול באינטרנט היום מאשר לפני 12 שנים – ניתן להסיק שהאינטרנט הוא כנראה המרחב הנכון והיעיל ביותר לפרסם ולשווק בו את העסק שלכם.

אז מהו שיווק דיגיטלי ?

ישנן טקטיקות שיווק רבות שנכנסות תחת הכותרת 'שיווק דיגיטלי' כאשר לכל בעל עסק מתאימה אסטרטגית שיווק אחרת לפי אופיו וצרכיו. הנה פירוט קצר על כמה מהן:

  • Search Engine Optimization – SEO  אופטימיזציה למנועי החיפוש

מדובר בהליך של אופטימיזציה (התאמה ושדרוג) לאתר האינטרנט העסקי על מנת לדרג אותו גבוה יותר בתוצאות מנועי החיפוש, ועל ידי כך הגדלת כמות הגולשים ה'אורגניים' שנכנסים לאתר.

  • Content Marketing – שיווק לפי תוכן

מדובר על יצירה ושיווק של תוכן רלוונטי ויצירתי לעסק למטרת הגברת המודעות למותג שלכם והגברת תנועת הגולשים באתר. פרסום התוכן יעשה במסגרות שונות – מאמרים וכתבות שיפורסמו בבלוג, באתר או ברשתות החברתיות.

  • Social Media Marketing – שיווק ברשתות החברתיות

מדובר על יצירת נוכחות עסקית כדי לפרסם ולקדם את המותג/התוכן שלכם בשלל הזירות החברתיות, על מנת להגביר את המודעות למותג, להמיר תנועה של גולשים אל אתר העסק וליצור לידים חדשים לעסק שלכם. ברשתות החברתיות השונות ישנה אפשרות ליצירת פרסום ממומן (בתשלום) אשר יציג את המודעה שלכם לקהל הגולשים ברשת החברתית בהתאם לפילוח שיצרתם.

  • Pay Per Click – PPC  פרסום בשיטת 'תשלום עבור קליק'

מדובר על דרך פרסום להגברת התנועה והכניסות לאתר. בשיטה זו משלמים בעבור כל לחיצה של גולש על מודעת הפרסום שלנו, אחת הדרכים הנפוצות ביותר לפרסום בשיטת 'תשלום עבור קליק' היא Google AdWords.

  • Affiliate Marketing – שיווק שותפים

מדובר על שיטת שיווק בה עסק או אדם מסויים מקבלים עמלות בתמורה לשיווק מוצרים או שירותים של חברה אחרת באתר שלהם.

  • Email Marketing – שיווק באמצעות המייל

חברות ועסקים שונים משתמשים באימייל כאמצעי ליצירת קשר עם קהל הלקוחות שלהם. השימוש באימייל נעשה על מנת לפרסם תוכן, מבצעים, הנחות ואירועים קרובים. באמצעות הפרסום במייל ניתן למשוך גולשים נוספים לאתר העסק.

שיווק דיגיטלי
לא עוד פרסומות בעיתון, הפרסום באינטרנט עובד!

האם שיווק דיגיטלי מתאים לכל אחד?

התשובה היא חד משמעית כן. בין אם אתם עסקים שמשווקים לעסקים או עסקים שמשווקים לצרכני קצה, שיווק דיגיטלי מתאים לכל סוגי העסקים מכלל התעשיות והתחומים.
לא משנה מה אתם מוכרים, בשיווק דיגיטלי כמו בשיווק בסיסי יש צורך לאפיין את סוגי הלקוחות השונים, לזהות את צרכיהם וליצור תוכן בעל ערך עבורם אך זה לא אומר שכל העסקים צריכים לאמץ את אותה אסטרטגייה לשיווק דיגיטלי.

למידע נוסף בנושא לחצו כאן.