בחירת דומיין

בחירת דומיין לאתר שלך – טיפים לבחירה מוצלחת

בחירת דומיין (שם מתחם) לאתר העסק שלך הינה זהה לבחירת שם לעסק \ לחברה שלך- הדומיין שלך הוא הזהות שלך ברשת. עלייך לוודא כי שם הדומיין מתאים לסוג העסק, התחום בו הינך עוסק, ובנוסף שיהיה קל למציאה ולקידום במנועי החיפוש הגדולים כגון Google.

להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את הדומיין המושלם לאתר העסקי שלכם:

בחרו דומיין שיהיה קל להקליד

חשוב מאוד למצוא שם שיהיה קל להקלדה על מנת להצליח ברשת. השתדלו להימנע מ"סלנג" או ממילים בעלות דרכים שונות לאיות.

השתדלו לבחור דומיין קצר ככל האפשר

במידה ושם הדומיין שלכם ארוך ומסובך ישנו סיכוי גבוה שהלקוח יטעה באיות ובהקלדת הדומיין מה שיגרום לאי הגעה של לקוחות פוטנצייאלים אל האתר העסקי שלכם. קצר וקולע – זו הדרך!

השתמשו במילות מפתח

נסו להטמיע את מילות המפתח המתארות את התחום בו העסק שלכם פועל. מילות מפתח הינן המילים שהלקוחות שלכם יקלידו במנועי החיפוש על מנת למצוא את השירות או אתם מציעים. כך תוכלו לשפר את הופעתכם במנועי החיפוש ולהגדיל את התנועה באתרכם.

כוונו לאיזור הפעילות שלכם

במידה ומדובר בעסק מקומי הפועל באיזור מסויים תוכלו לשלב בתוך שם הדומיין את שם העיר \ היישוב בו העסק פועל. כך תוכלו לפנות בקלות יותר ללקוחות המחפשים עסקים בסביבתם. לדוגמא: מרפאת שיניים הפועלת בתל אביב תוכל להשתמש בשם הדומיין הבא- tlvdentist.co.il.

הימנעו ממספרים וסימני פיסוק

שימוש במספרים וסימני פיסוק עלול לגרום לטעויות בהקלדה. אנשים ששומעים את כתובת האתר שלכם עלולים להסתבך בעת ההקלדה. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בספרות וסימני פיסוק תוכלו לרשום מספר גרסאות שונות של הדומיין על מנת להיות בטוחים שהלקוחות יגיעו אל האתר. my-site.co.il , mysite.co.il,וכו'.

רשמו שם דומיין קליט והגיוני

ישנם מליונים של דומיינים רשומים לכן ישנה חשיבות ששם הדומיין שלכם יהיה קליט ככל האפשר. תוכלו להתייעץ עם מספר אנשים שונים ולקבל פידבק ראשוני על שם הדומיין בו אתם מעוניינים.

ערכו בדיקה מקדימה

וודאו כי השם שבחרתם אינו רשום כסימן מסחרי, בעל זכויות יצרים או לחלופין נמצא בשימוש ע"י חברה אחרת, כך תחסכו לעצמכם התעסקות משפטית שעלולה להיות יקרה מאוד. לדוגמא: coca-cola הינו סימן מסחרי, גם אם ארצה ואצליח לרשום את הדומיין coca-cola.org.il אהיה חשוף לתביעה משפטית.

הגנו על החברה \ מותג שלכם

הדרך הטובה ביותר אך היקרה הינה לרשום את שם החברה\הדומיין כסימן מסחרי. אופציה זולה יותר הינה לקנות מספר גרסאות שונות של הדומיין שלכם כגון: mysite.co.il,mysite.org.il,mysite.com וכו'. כך תמנעו ממתחרים לבחור שם דומיין זהה לשלכם.
פעלו מהר!
דומיינים נרשמים במהירות ותוכלו למצוא את עצמכם לאחר התלבטות ארוכה ללא שם הדומיין שבחרתם בו. רכישת דומיין איננה עסק יקר לכן חשוב שתמהרו לרשום שמות דומיינים העלולים להיות מוצלחים לעסק שלכם, לפני שייקנו ע"י מישהו אחר.

איפה רושמים דומיין?

כיום ישנן חברות רבות אשר קיבלו אישור מאיגוד האינטרנט הישראלי לרשום שמות דומיין. אנו ממליצים על חברת BOX אשר מציעה דומיין ישראלי ב49 ש"ח בלבד למשך שנה.

נשמח לעזור בבחירת שם הדומיין המתאים ביותר לעסק שלך – צור קשר עוד היום.